Opcje przeglądania
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Menu

Świerki

Picea glauca 'Conica'

Picea glauca 'Conica'
Picea glauca 'Conica'

Karłowa, wolno rosnąca forma o regularnym, stożkowatym i gęstym pokroju. Rocznie przyrasta do 9 cm. Stare okazy osiągają 3,5 m wysokości i 1,5 m średnicy. Gałązki tworzą jednolitą, nierówną powierzchnię odcinającą dostęp do wnętrza krzewu. Igły jasnozielone, krótkie, 1-1,5 cm długości, miękkie. W okresie Bożego Narodzenia może służyć za oryginalną choinkę.

Wysyłka w: 3-5 dni

Cena:

48,15 zł

szt.

Świerk biały 'Daisy's White'

Świerk biały 'Daisy's White'
Świerk biały 'Daisy's White'

Picea glauca 'Daisy White'

Karłowa, bardzo wolno rosnąca forma świerka, tworząca gęste, regularne stożki. Roślina rocznie przyrasta zaledwie o 5-6 cm.  Igły są krótkie, lekko kłujące, osadzone wokół pędów. Cechą charakterystyczną odmiany jest jasna, kremowa barwa wiosennych przyrostów. Początkowo najmłodsze igły są niemal białe i dosyć wrażliwe na silne promieniowanie słoneczne. Później przyrosty stopniowo żółkną i w czerwcu stają się zielone. Drugi, letni przyrost jest już wyłącznie zielony. Odmiana mało wymagająca, najlepiej rośnie na glebach zasobnych w składniki pokarmowe i stale wilgotnych, dobrze radzi sobie na większości przeciętnych gleb ogrodowych. Stanowisko słoneczne. Roślina odporna na mróz, Odmiana doskonale nadaje się do tworzenia barwnych kompozycji, bardzo dobrze prezentuje się na wrzosowiskach, w ogrodach skalnych a także w pojemnikach. W okresie Bożego Narodzenia może służyć za oryginalną choinkę.

Pojemnik 3L.

Cena:

26,00 zł

Świerk biały 'Laurin'

Świerk biały 'Laurin'
Świerk biały 'Laurin'

Picea glauca 'Laurin'

Odmiana bardzo wolno rosnąca, roczny przyrost 1,5-2,5cm. Pokrój stożkowy. Igły bardzo cienkie, krótkie, delikatne i miękkie. Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych i lekko cienistych. Polecany do ogrodów skalnych, na wrzosowiska, balkony. 

Pojemnik 3L. 

Cena:

50,00 zł

Świerk biały 'Piccolo'

Świerk biały 'Piccolo'
Świerk biały 'Piccolo'

Picea glauca 'Piccolo'

Karłowa odmiana powolnym wzroście, stożkowatym pokroju. Igły zielone, gęsto ułożone wokół pędów, grubsze niż u odmiany ‘Conica’  Rośliny przyrastają dwukrotnie w ciągu sezonu wegetacyjnego. Wymagania glebowe i wilgotnościowe przeciętne. Roślina polecana do ogrodów skalnych i na wrzosowiska oraz do tworzenia kompozycji z innymi, karłowymi krzewami iglastymi. 

Pojemnik 3L. 

 

Cena:

19,00 zł

Świerk biały 'Rainbow's End'

Świerk biały 'Rainbow's End'
Świerk biały 'Rainbow's End'

Picea glauca 'Rainbow's End'

Karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana, tworząca gęste, regularne stożki. Roślina rocznie przyrasta zaledwie o 5-6 cm. Igły są krótkie. Pierwszy, wiosenny przyrost jest jasnozielony. Cechą charakterystyczną odmiany jest żółtokremowa barwa młodych pędów pojawiających się w drugim, letnim przyroście. Odmiana mało wymagająca, najlepiej rośnie na glebach zasobnych w składniki pokarmowe i stale wilgotnych. Stanowisko słoneczne. Odmiana doskonale nadaje się do tworzenia barwnych kompozycji, na wrzosowiska, do ogrodów skalnych a także do pojemników. W okresie Bożego Narodzenia może służyć za oryginalną choinkę.

Pojemnik 3L. 

Cena:

30,00 zł

Świerk biały Biesenthaler Frühling

Świerk biały Biesenthaler Frühling
Świerk biały Biesenthaler Frühling

'Biesenthaler Frühling' - świerk biały
Picea glauca 'Biesenthaler Frühling'

Karłowa, wolno rosnąca forma o regularnym, stożkowatym pokroju i żółtych przyrostach. Rocznie przyrasta 5-6 cm. Igły jasnozielone, cienkie, krótkie, 1-1,5 cm długości. Młode przyrosty żółte, blednące stopniowo i zieleniejące, pojawiają się dwa razy w roku. Roślina łatwa w uprawie, polecana do sadzenia na glebach zasobnych w składniki pokarmowe, stale wilgotnych, przepuszczalnych, lekko kwaśnych, na stanowiskach słonecznych, odmiana odporna na mróz. Odmiana polecana do małych ogrodów przydomowych i zieleni osiedlowej. Polecana do uprawy w pojemnikach ustawianych w miejscach reprezentacyjnych, na rabatach z roślinami iglastymi lub na wrzosowiskach. W okresie Bożego Narodzenia może służyć za oryginalną choinkę.

 

Cena:

27,00 zł

Świerk biały Conica

Świerk biały Conica
Świerk biały Conica

'Conica' - świerk biały
Picea glauca 'Conica'

Karłowa, wolno rosnąca forma o regularnym, stożkowatym i gęstym pokroju. Rocznie przyrasta do 9 cm. Stare okazy osiągają 3,5 m wysokości i 1,5 m średnicy. Gałązki tworzą jednolitą, nierówną powierzchnię odcinającą dostęp do wnętrza krzewu. Igły jasnozielone, krótkie, 1-1,5 cm długości, miękkie. Odmiana wcześnie rozpoczynająca wegetację. Daje dwa przyrosty, wiosenny w maju i letni w czerwcu lub na przełomie lipca. Młode przyrosty soczyście zielone, pojawiają się dwa razy w roku. Łatwa w uprawie, polecana do sadzenia na glebach zasobnych w składniki pokarmowe, stale wilgotnych, przepuszczalnych, lekko kwaśnych, na stanowiskach słonecznych. Odmiana odporna na mróz. Doskonale nadaje się do sadzenia wzdłuż podjazdów lub ścieżek, na rabatach z roślinami iglastymi lub na wrzosowiskach. Może być uprawiana w pojemnikach ustawianych w miejscach reprezentacyjnych. W okresie Bożego Narodzenia może służyć za oryginalną choinkę.

Wysyłka w: 3-5 dni

Cena:

27,00 zł

szt.

Świerk biały Sander's Blue

Świerk biały Sander's Blue
Świerk biały Sander's Blue

'Sander's Blue' - świerk biały
Picea glauca 'Sander's Blue'

Karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana. Tworzy gęste, regularne stożki. Roczne przyrosty 5-7 cm. Igły stalowoniebieskie, cienkie, krótkie niezwykle atrakcyjne zwłaszcza w okresie wiosny, uwagę przyciągają młode przyrosty. Najlepiej rośnie na glebach zasobnych w składniki pokarmowe i stale wilgotnych, nieźle radzi sobie także na przeciętnych, lekko kwaśnych glebach. Odporna na mróz. Bardzo dobrze prezentuje się w barwnych kompozycjach, na wrzosowiskach, w ogrodach skalnych, a także w pojemnikach. W okresie Bożego Narodzenia może służyć za oryginalną choinkę. 

 

Wysyłka w: 3-5 dni

Cena:

37,00 zł

Świerk czarny 'Machala'

Świerk czarny 'Machala'
Świerk czarny 'Machala'

Picea mariorika 'Machala'

Odmiana karłowa, rośnie powoli, tworząc poduchowatą formę świerka czarnego dorastająca w ciągu 10 lat do 40-60 centymetrów. Igły stalowoniebieskie, nastroszonych igłach. Preferuje stanowiska umiarkowanie kwaśne, lekko wilgotne słoneczne. Nadaje się do małych ogrodów, kompozycji skalnych, ogrodów orientalnych i wrzosowych. Ciekawa odmiana nadająca się do kompozycji skalnych, małych ogrodów. 

 

Cena:

78,00 zł

Świerk Engelmanna

Świerk Engelmanna
Świerk Engelmanna

Picea engelmannii 

Drzewo silnie rosnące, dorastające do 20-25 metrów wysokości. Korona wąska, stożkowata, mocno zwisającymi gałęziami bocznymi, które nadają płaczący pokrój. Igły grube, około 3 cm długości, młode srebrzyste, starsze - od szarozielonych do niebieskawozielonych. Odporny na mrozy i tolerancyjny wobec gleby, ale wrażliwy na suszę. Bardzo dobrze znosi suche powietrze i zanieczyszczenia klimatu miejskiego. Najładniej wyglądają rośliny posadzone pojedynczo na dużej przestrzeni lub w formie szpaleru. 

Pojemnik 5L. 

Cena:

90,00 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl