Opcje przeglądania
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Świerk biały 'Biesenthaler Frühling'

Świerk biały 'Biesenthaler Frühling'
Świerk biały 'Biesenthaler Frühling'

Picea glauca 'Biesenthaler Frühling'

Karłowa, wolno rosnąca forma o regularnym, stożkowatym pokroju i żółtych przyrostach. Rocznie przyrasta 5-6 cm. Igły jasnozielone, cienkie, krótkie, 1-1,5 cm długości. Młode przyrosty żółte, blednące stopniowo i zieleniejące, pojawiają się dwa razy w roku. Roślina łatwa w uprawie, polecana do sadzenia na glebach zasobnych w składniki pokarmowe, stale wilgotnych, przepuszczalnych, lekko kwaśnych, na stanowiskach słonecznych, odmiana odporna na mróz. Odmiana polecana do małych ogrodów przydomowych i zieleni osiedlowej. Polecana do uprawy w pojemnikach ustawianych w miejscach reprezentacyjnych, na rabatach z roślinami iglastymi lub na wrzosowiskach. W okresie Bożego Narodzenia może służyć za oryginalną choinkę.

Pojemni 3L. 

 

Wysyłka w: 7 dni

Cena: 16,00 zł
szt.

Świerk biały 'Conica'

Świerk biały 'Conica'
Świerk biały 'Conica'

Picea glauca

Karłowa, wolno rosnąca forma o regularnym, stożkowatym i gęstym pokroju. Rocznie przyrasta do 9 cm. Stare okazy osiągają 3,5 m wysokości i 1,5 m średnicy. Gałązki tworzą jednolitą, nierówną powierzchnię odcinającą dostęp do wnętrza krzewu. Igły jasnozielone, krótkie, 1-1,5 cm długości, miękkie. Odmiana wcześnie rozpoczynająca wegetację. Daje dwa przyrosty, wiosenny w maju i letni w czerwcu lub na przełomie lipca. Młode przyrosty soczyście zielone, pojawiają się dwa razy w roku. Łatwa w uprawie, polecana do sadzenia na glebach zasobnych w składniki pokarmowe, stale wilgotnych, przepuszczalnych, lekko kwaśnych, na stanowiskach słonecznych. Odmiana odporna na mróz. Doskonale nadaje się do sadzenia wzdłuż podjazdów lub ścieżek, na rabatach z roślinami iglastymi lub na wrzosowiskach. Może być uprawiana w pojemnikach ustawianych w miejscach reprezentacyjnych. W okresie Bożego Narodzenia może służyć za oryginalną choinkę.

Pojemnik 3L. 

Wysyłka w: 7 dni

Cena: 23,00 zł
szt.

Świerk biały 'Daisy's White'

Świerk biały 'Daisy's White'
Świerk biały 'Daisy's White'

Picea glauca 'Daisy White'

Karłowa, bardzo wolno rosnąca forma świerka, tworząca gęste, regularne stożki. Roślina rocznie przyrasta zaledwie o 5-6 cm.  Igły są krótkie, lekko kłujące, osadzone wokół pędów. Cechą charakterystyczną odmiany jest jasna, kremowa barwa wiosennych przyrostów. Początkowo najmłodsze igły są niemal białe i dosyć wrażliwe na silne promieniowanie słoneczne. Później przyrosty stopniowo żółkną i w czerwcu stają się zielone. Drugi, letni przyrost jest już wyłącznie zielony. Odmiana mało wymagająca, najlepiej rośnie na glebach zasobnych w składniki pokarmowe i stale wilgotnych, dobrze radzi sobie na większości przeciętnych gleb ogrodowych. Stanowisko słoneczne. Roślina odporna na mróz, Odmiana doskonale nadaje się do tworzenia barwnych kompozycji, bardzo dobrze prezentuje się na wrzosowiskach, w ogrodach skalnych a także w pojemnikach. W okresie Bożego Narodzenia może służyć za oryginalną choinkę.

Pojemnik 3L.

Wysyłka w: 7 dni

Cena: 16,00 zł
szt.

Świerk biały 'Laurin'

Świerk biały 'Laurin'
Świerk biały 'Laurin'

Picea glauca 'Laurin'

Odmiana bardzo wolno rosnąca, roczny przyrost 1,5-2,5cm. Pokrój stożkowy. Igły bardzo cienkie, krótkie, delikatne i miękkie. Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych i lekko cienistych. Polecany do ogrodów skalnych, na wrzosowiska, balkony. 

Pojemnik 3L. 

Wysyłka w: 7 dni

Cena: 18,00 zł
szt.

Świerk biały 'Piccolo'

Świerk biały 'Piccolo'
Świerk biały 'Piccolo'

Picea glauca 'Piccolo'

Karłowa odmiana powolnym wzroście, stożkowatym pokroju. Igły zielone, gęsto ułożone wokół pędów, grubsze niż u odmiany ‘Conica’  Rośliny przyrastają dwukrotnie w ciągu sezonu wegetacyjnego. Wymagania glebowe i wilgotnościowe przeciętne. Roślina polecana do ogrodów skalnych i na wrzosowiska oraz do tworzenia kompozycji z innymi, karłowymi krzewami iglastymi. 

Pojemnik 3L. 

 

Wysyłka w: 7 dni

Cena: 18,00 zł
szt.

Świerk biały 'Rainbow's End'

Świerk biały 'Rainbow's End'
Świerk biały 'Rainbow's End'

Picea glauca 'Rainbow's End'

Karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana, tworząca gęste, regularne stożki. Roślina rocznie przyrasta zaledwie o 5-6 cm. Igły są krótkie. Pierwszy, wiosenny przyrost jest jasnozielony. Cechą charakterystyczną odmiany jest żółtokremowa barwa młodych pędów pojawiających się w drugim, letnim przyroście. Odmiana mało wymagająca, najlepiej rośnie na glebach zasobnych w składniki pokarmowe i stale wilgotnych. Stanowisko słoneczne. Odmiana doskonale nadaje się do tworzenia barwnych kompozycji, na wrzosowiska, do ogrodów skalnych a także do pojemników. W okresie Bożego Narodzenia może służyć za oryginalną choinkę.

Pojemnik 3L. 

Cena: 16,00 zł

Świerk biały 'Sander's Blue'

Świerk biały 'Sander's Blue'
Świerk biały 'Sander's Blue'

Picea glauca 'Sander's Blue'

Karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana. Tworzy gęste, regularne stożki. Roczne przyrosty 5-7 cm. Igły stalowoniebieskie, cienkie, krótkie niezwykle atrakcyjne zwłaszcza w okresie wiosny, uwagę przyciągają młode przyrosty. Najlepiej rośnie na glebach zasobnych w składniki pokarmowe i stale wilgotnych, nieźle radzi sobie także na przeciętnych, lekko kwaśnych glebach. Odporna na mróz. Bardzo dobrze prezentuje się w barwnych kompozycjach, na wrzosowiskach, w ogrodach skalnych, a także w pojemnikach. W okresie Bożego Narodzenia może służyć za oryginalną choinkę. 

Pojemnik 3L. 

Wysyłka w: 7 dni

Cena: 26,00 zł
szt.

Świerk czarny 'Machala'

Świerk czarny 'Machala'
Świerk czarny 'Machala'

Picea mariorika 'Machala'

Odmiana karłowa, rośnie powoli, tworząc poduchowatą formę świerka czarnego dorastająca w ciągu 10 lat do 40-60 centymetrów. Igły stalowoniebieskie, nastroszonych igłach. Preferuje stanowiska umiarkowanie kwaśne, lekko wilgotne słoneczne. Nadaje się do małych ogrodów, kompozycji skalnych, ogrodów orientalnych i wrzosowych. Ciekawa odmiana nadająca się do kompozycji skalnych, małych ogrodów. 

 

Cena: 76,00 zł

Świerk Engelmanna

Świerk Engelmanna
Świerk Engelmanna

Picea engelmannii 

Drzewo silnie rosnące, dorastające do 20-25 metrów wysokości. Korona wąska, stożkowata, mocno zwisającymi gałęziami bocznymi, które nadają płaczący pokrój. Igły grube, około 3 cm długości, młode srebrzyste, starsze - od szarozielonych do niebieskawozielonych. Odporny na mrozy i tolerancyjny wobec gleby, ale wrażliwy na suszę. Bardzo dobrze znosi suche powietrze i zanieczyszczenia klimatu miejskiego. Najładniej wyglądają rośliny posadzone pojedynczo na dużej przestrzeni lub w formie szpaleru. 

Pojemnik 5L. 

Cena: 88,00 zł

Świerk kaukaski 'Aurea'

Świerk kaukaski 'Aurea'
Świerk kaukaski 'Aurea'

Picea orientalis 'Aurea'

Wyprostowane drzewo o ładnym, wąskostożkowym pokroju. Korona gęsta, niezbyt regularna, ugałęziona do samej ziemi. Rośnie wolno, po wielu latach dorasta do 10 m wysokości i 3-4 m szerokości korony. Rozwija się w czerwcu, najpóźniej ze wszystkich świerków. Młode przyrosty intensywnie żółte, o intensywności zmiennej w poszczególnych latach. Na tle ciemnej zieleni starych gałęzi daje to niezwykły, kontrastowy rysunek. Po około czterech tygodniach przebarwienie zanika i igły stają się ciemnozielone, błyszczące. Igły bardzo krótkie, 10 mm, grube, zaokrąglone na końcach, promieniście ustawione na gałązkach. Szyszki młode fioletowe, później brązowe, 5-10 cm długości. Ma małe wymagania co do gleby, ale źle znosi gleby wapienne. Najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych , umiarkowanie wilgotnych, o kwaśnym odczynie, w miejscach półcienistych lub słonecznych. Dobrze znosi zacienienie. Do sadzenia w parkach i dużych ogrodach, w miejscach osłoniętych od zimowych wiatrów. Poza okresem wiosennym praktycznie nie odróżnia się od gatunku.

 

Cena: 73,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl