Opcje przeglądania
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kolcowój szkarłatny, popularnie nazywany jagodą Goji, to owocujący krzew z rodziny psiankowatych, wytwarzający niewielkie, podłużne, czerwone, jadalne owoce o długości około 2 cm, które w stanie surowym są gorzkie. Po wysuszeniu są lekko słodkie i tracą gorzki smak. Obecnie jagody Goji, ze względu na swoje wyjątkowo dobroczynne działanie, podbijają rynki amerykańskie i europejskie i zostały uznane za jeden z najzdrowszych owoców świata, a od tysiącleci ich właściwości lecznicze wykorzystywane były w tradycyjnej medycynie chińskiej i japońskiej. Krzew owocuje latem (sierpień-wrzesień), pędy ma pokryte kolcami i dorasta do około 1-3 m wysokości. Wymaga gleby przepuszczalnej o pH obojętnym do lekko zasadowego. Bardzo wysoka mrozoodporność -30ºC.

Korean Big - jagoda Goji

Korean Big - jagoda Goji
Korean Big - jagoda Goji

Lycium barbarum 'Korean Big'.

Szybko rosnący krzew dorastający do 2 m wysokości. Odmiana jagody Goji o leczniczych właściwościach. Owoce nieduże, podłużne, czerwone. Najlepiej spożywać je w stanie wysuszonym. Są wtedy w smaku słodkie z lekką goryczką. Dojrzewają od sierpnia do października.

Pojemnik 5L.

 

Wysyłka w: 7 dni

Cena: 19,00 zł

New Berry - jagoda Goji

New Berry - jagoda Goji
New Berry - jagoda Goji

Lycium barbarum 'New Big'.

Krzew osiągający 2-3 m wysokości. Roczny przyrost wynosi ok 0,5 m. Owoce odmiany ‘New Big’ kształtem przypominają małe papryki, długości 2 cm. Dojrzewają od sierpnia do października. Smak podobny do winogron. Mogą być spożywane świeże lub suszone jako składniki herbat, soków i sałatek.

Pojemnik 5L.

 

Cena: 19,00 zł

Sweet Berry - jagoda Goji

Sweet Berry - jagoda Goji
Sweet Berry - jagoda Goji

Lycium barbarum 'Sweet Berry'. 

Roślina ma lekko płożący pokrój, osiąga wysokość do 2 metrów. Owoce średniej wielkości, czerwone, soczyste. Uważane za najsłodsze ze wszystkich odmian. Dojrzewają pod koniec lata i utrzymują się na krzewie do zimy. Przydatne do jedzenia na surowo, suszenia, mrożenia i na przetwory. 

Pojemnik 5L.

 

Wysyłka w: 7 dni

Cena: 32,00 zł

Big Berry - jagoda Goji

Big Berry - jagoda Goji
Big Berry - jagoda Goji

Lycium barbarum 'Big Berry'. Odmiana o bardzo dużych, podłużnych, czerwonych owocach, osiągających ponad 2 cm długości. Można je spożywać na surowo lub po wysuszeniu, aby utraciły gorzki posmak. Liście owalne, jasnozielone, o długości 6-12 cm. Owoce tego krzewu znane są ze swoich leczniczych właściwości. Dojrzewają od sierpnia do października.

Pojemnik 5L.

Cena: 29,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl