Opcje przeglądania
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Menu

Kolcowój szkarłatny, popularnie nazywany jagodą Goji, to owocujący krzew z rodziny psiankowatych, wytwarzający niewielkie, podłużne, czerwone, jadalne owoce o długości około 2 cm, które w stanie surowym są gorzkie. Po wysuszeniu są lekko słodkie i tracą gorzki smak. Obecnie jagody Goji, ze względu na swoje wyjątkowo dobroczynne działanie, podbijają rynki amerykańskie i europejskie i zostały uznane za jeden z najzdrowszych owoców świata, a od tysiącleci ich właściwości lecznicze wykorzystywane były w tradycyjnej medycynie chińskiej i japońskiej. Krzew owocuje latem (sierpień-wrzesień), pędy ma pokryte kolcami i dorasta do około 1-3 m wysokości. Wymaga gleby przepuszczalnej o pH obojętnym do lekko zasadowego. Bardzo wysoka mrozoodporność -30ºC.

Jagoda Goji

Jagoda Goji - Korean Big

Jagoda Goji - Korean Big
Jagoda Goji - Korean Big

'Korean Big' - jagoda goji
Lycium barbarum 'Korean Big''

Szybko rosnący krzew dorastający do 2 m wysokości. Odmiana jagody Goji o leczniczych właściwościach. Owoce nieduże, podłużne, czerwone. Najlepiej spożywać je w stanie wysuszonym. Są wtedy w smaku słodkie z lekką goryczką. Dojrzewają od sierpnia do października.

 

 

Cena:

20,00 zł

Jagoda Goji - New Big

Jagoda Goji - New Big
Jagoda Goji - New Big

'New Big' - jagoda goji
Lycium barbarum 'New Big''

Odmiana o dużych, podłużnych, czerwono-pomarańczowych owocach , słodszych niż u gatunku. Można je spożywać na surowo lub po wysuszeniu. Osiągają długość do 2cm, dojrzewają od sierpnia do października. Owoce tego krzewu posiadają lecznicze właściwości. Liście są jasnozielone, podłużne i wąskie.

 

 

Wysyłka w: 3-5 dni

Cena:

24,00 zł

Jagoda Goji - Sweet Berry

Jagoda Goji - Sweet Berry
Jagoda Goji - Sweet Berry

'Sweet Berry' - jagoda goji
Lycium barbarum 'Sweet Berry''

Roślina ma lekko płożący pokrój, osiąga wysokość do 2 metrów. Owoce średniej wielkości, czerwone, soczyste. Uważane za najsłodsze ze wszystkich odmian. Dojrzewają pod koniec lata i utrzymują się na krzewie do zimy. Przydatne do jedzenia na surowo, suszenia, mrożenia i na przetwory. 

 

Cena:

19,50 zł

Jagoda Goji - Big Berry

Jagoda Goji - Big Berry
Jagoda Goji - Big Berry

Lycium barbarum 'Big Berry'. Odmiana o bardzo dużych, podłużnych, czerwonych owocach, osiągających ponad 2 cm długości. Można je spożywać na surowo lub po wysuszeniu, aby utraciły gorzki posmak. Liście owalne, jasnozielone, o długości 6-12 cm. Owoce tego krzewu znane są ze swoich leczniczych właściwości. Dojrzewają od sierpnia do października.

Pojemnik 5L.

Cena:

20,00 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl